پاورپوینت دیکانستراکشن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت دیکانستراکشن :

پاورپوینت دیکانستراکشن دارای 110 اسلاید وقابل ویرایش می باشد

دیکانستراکشن در فارسی به ساختار زدایی, شالوده شکنی, واسازی, بنیان فکنی, ساختارشکنی و بنیان فکنی ترجمه شده است. شاید این کثرت اسامی به دلیل آن باشد که دیکانستراکشن یک نگرش چند وجهی و چند معنایی به دال ومدلول و هرنوع متنی دارد. و شاید هم به دلیل آن است که هنوز ابهامات و سؤالات زیادی در مورد دیکانستراکشن در کشور ما وجود دارد.

از آنجایی که مبانی دیکانستراکشن مستقیمأ از فلسفه دیکانستراکشن استخراج شده وبه لحاظ آشنایی نسبتأ اندک معماران با فلسفه این مکتب, برای استنباط معماری دیکانستراکشن, ابتدا لازم است فلسفه دیکانستراکشن و مهم تر ازآن, زمینه های نظری این نحله ی فکری تبیین شود.
در نیمه اول قرن بیستم مهم ترین مکتبی که ادامه دهنده فلسفه مدرن محسوب می شد, فلسفه اصالت وجود بود. ژان یل سارتر (1980- 1905), فیلسوف فرانسوی, یایه گذار این مکتب است. او خردگرایی مدرن, که توسط دکارت, کانت و سایر بزرگان مدرن مطرح و تبیین شده بود, را اساس فلسفه خودقرارداد. سارتر معتقد به خرد استعلایی است. از نظر وی, "فرد ماهیت خویش را شکل می دهد و نباید از این عامل در مسیرشخصیت فرد غافل ماند... سارتر آزادی بی قید و شرط را از امکانات ذهن آدمی دانست. به نظر اوآدمی آزاد است هرچه می خواهد اختیار کند و به همین جهت است که باید او را مسئول انتخاب های خود دانست ".

ازنیمه دوم قرن اخیر, فلسفه مدرن و مکتب اصالت وجود و خردباوری از طرف مکتب جدیدی به نام مکتب ساختارگرایی مورد پرسش قرارگرفت. این مکتب در ابتدا توسط فردیناند دو سوسور, زبان شناس سوییسی و لوی استراوس, مردم شناس فرانسوی, مطرح شد.
ساختارگرایی واکنشی در مقابل خرد استعالایی و ذهنیت مدرن است. ساختارگراها معتقدند که عاملی مهم تر از ذهن وجود دارد که ییوسته مورد بی مهری قرارگرفته و آن ساختار زبان است. ساختار ذهن مبنایش زبان است. انسان به وسیله زبان با دنیای خارج مرتبط می شود. هر ذهنیتی موکول به ساختار زبان است. لوی استراوس, زبان و ساختارآن را درفهم ماهیت ذهن آدمی سخت واجد اهمیت شمرد وگفت:
لینک کمکی